Libmonster ID: BY-1981

1. Касцёл святой Тройцы - адзін з самых прыгожых касцёлаў у Беларусі, пабудаваны на пачатку XVIII стагоддзя.
  2. Музей гісторыі Баранавіцкага краю - музей, які размешчаны ў будынку былога замка. У музеі прадстаўлена экспазіцыя, прысвечаная гісторыі горада і яго наваколля.
  3. Парк культуры і адпачынку імя В.В.Грушэўскага - вялікі парк, дзе можна адпачыць, пагуляць і атрымаць асалоду ад прыгожых відаў.
  4. Гарадскі краязнаўчы музей - музей, які размешчаны ў будынку былой мужчынскай гімназіі. У музеі прадстаўлена экспазіцыя, прысвечаная гісторыі горада і яго наваколля.
  5. Музей народнага побыту і традыцый - музей, які размешчаны ў будынку былой яўрэйскай сінагогі. У музеі прадстаўлена экспазіцыя, прысвечаная жыццю і традыцыям яўрэйскай абшчыны.
  6. Помнік Адаму Міцкевічу - помнік, усталяваны ў гонар польскага паэта, які нарадзіўся ў Баранавічах.
  7. Храм-званіца святой Барбары - адзін са старэйшых храмаў у Беларусі, пабудаваны ў пачатку XVI стагоддзя.
  8. Манастыр і царква бернардынцаў - манастыр, заснаваны ў XVII стагоддзі, які з'яўляецца адным з найбуйнейшых культурных і рэлігійных цэнтраў у Беларусі.
  9. Парк Кірава - адзін з самых буйных паркаў у Беларусі, дзе можна пагуляць, пакатацца на веласіпедах і пагуляць у розныя гульні.
  10. Помнік Героям Айчыннай вайны - помнік, устаноўлены ў гонар салдат, якія загінулі падчас Вялікай Айчыннай вайны.

Yanina SeloukКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: https://biblioteka.by/Selouk

Славутасці Баранавіч // Минск: Белорусская электронная библиотека (BIBLIOTEKA.BY). Дата обновления: 27.02.2023. URL: https://biblioteka.by/m/articles/view/Славутасці-Баранавіч (дата обращения: 29.03.2024).

Yanina Selouk
Шклов, Беларусь
27.02.2023 (396 дней(я) назад)

Славутасці Баранавіч